Proama - kontynuacja ubezpieczenia OC i AC. Kiedy polisa się przedłuża, a kiedy wygasa?

Aktualizacja:

Niewypowiedziana umowa OC automatycznie przedłuża się na następny okres. To nie zawsze jest wygodne, bo czasem za gapiostwo zapłacisz kolejnym rokiem niewygodnej polisy. Kontynuacja ubezpieczenia ma także swoje plusy. Proama poinformuje Cię smsem o wystawieniu i przesłaniu nowej oferty. Sprawdź - OC Proama - na jakich warunkach zyskasz polisę.

Automatyczna kontynuacja ubezpieczenia w Proamie

Regularne porównywanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych może uchronić Cię przed przepłacaniem za OC. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej polisy, możesz ją wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed upływem okresu trwania umowy. Jeśli tego nie zrobisz, ubezpieczenie zostaje automatycznie przedłużone na kolejny rok.

OC Proama – kiedy wygasa?

Umowa OC nie zostanie automatycznie przedłużona, jeśli zalegasz ze składką lub jeśli w trakcie jej trwania zostało przeniesione prawo własności ubezpieczonego auta.  Mimo to możesz zadecydować o kontynuacji OC. W tym celu skontaktuj się z agentem Proamy, udaj się do oddziału lub oblicz składkę przez internet. Pamiętaj, że każdy dzień, w którym auto pozostaje nieubezpieczone podlega karze, nawet jeśli nie poruszasz się nim po drogach publicznych.

Proama przypomni Ci o przedłużeniu ubezpieczenia

Jeśli składka została opłacona w terminie, a auto nie zmieniło właściciela, najpóźniej 14 dni przed zakończeniem umowy OC otrzymasz od Proamy ofertę na kolejny rok. Zostanie ona wysłana zwykłą poczta lub pocztą elektroniczną, jeśli wcześniej wyraziłeś zgodę na taką formę kontaktu. Dodatkowo dział obsługi klientów Proamy wyśle Ci smsa z informacją o wystawieniu i przesłaniu oferty. Po co Ci ta papierologia skoro umowa i tak przedłuża się automatycznie?

Po pierwsze przypomni Ci o zbliżającym się terminie upływu ważności OC, dzięki czemu będziesz miał czas, żeby zdecydować o ewentualnym wypowiedzeniu umowy. Po drugie, Proama przyśle Ci dwie propozycje ubezpieczenia do wyboru na kolejny rok – podstawową i rozszerzoną. Możesz również zdecydować się na inną modyfikację polisy. W celu ustalenia szczegółów skontaktuj się z Osobistym Doradcą, zadzwoń na infolinię Proamy pod numer 815 815 815. Wraz z ofertą otrzymasz także druk do przelewu oraz certyfikat potwierdzający ważność polisy wznowieniowej. Automatyczne wznowienie umowy nie musi być więc niczym kłopotliwym – wszystkie formalności ubezpieczyciel uprościł do niezbędnego minimum.

W jaki sposób opłacić wznowienie OC w Proamie?

Za polisę OC przedłużoną na kolejny rok możesz zapłacić na kilka sposobów: gotówką, przelewem internetowym, na poczcie lub w banku oraz kartą kredytową lub debetową u swojego agenta. Ta ostatnia forma płatności zostanie dodatkowo nagrodzona 5% zniżką, ale jest możliwa jedynie przed startem ubezpieczenia.

Przedłużenie umowy AC w Proamie

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, w związku z tym, inaczej niż w przypadku OC, jego przedłużenie nie jest warunkowane ustawą. AC nie przechodzi automatycznie na następny okres ubezpieczenia, jeśli więc zechcesz kontynuować umowę AC w Proamie, powinieneś skontaktować się ze swoim agentem, doradcą, który czeka na infolinii pod numerem 815 815 815 lub skorzystać z serwisu internetowego Proamy.

Więcej o ubezpieczeniach OC i AC w Proama przeczytasz w artykule: Proama OC i AC

Podsumowanie

  • Umowa OC przedłuża się automatycznie - to wynika z obowiazków ustawowych nałożonych na ubezpieczycieli.
  • Nie przedłuży się, gdy auto zmieniło właściciela lub nie opłaciłeś składek.
  • W Proamie dostaniesz smsa z przypomnieniem i nową ofertę. To wygodne rozwiązanie, masz wybór.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments