MENU
KONTAKT
6 lat temu

Od 1 stycznia 2016 r. większe kary za brak ważnego OC. Nawet 3700 zł!

Od 1 stycznia 2016 r. większe kary za brak ważnego OC. Nawet 3700 zł!

Nowe, wyższe kary dla właścicieli pojazdów bez ważnego OC oraz wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych – to jedne z najważniejszych zmian, które wejdą w życie od stycznia 2016 roku. Za brak ubezpieczenia OC przez okres dłuższy niż 14 dni właścicielowi – w zależności od zarobków i rodzaju posiadanego pojazdu – będzie groziła kara nawet do 3700 złotych. Jak uniknąć nieprzyjemności, nie przepłacając za polisę? Dzięki porównywarce ubezpieczeń AC/OC mfind.pl właściciel pojazdu może zapoznać się z najtańszymi dostępnymi na rynku ofertami ubezpieczycieli, ale co najważniejsze kupić najlepszy i dopasowany do indywidualnych potrzeb wariant. Zakupione ubezpieczenie w kanale online zapewnia dokładnie taki sam zakres świadczeń, jak polisa nabyta u przedstawiciela TU.

„Część kierowców świadomie rezygnuje z ubezpieczenia, traktując to, jako pewnego rodzaju oszczędność. Myślą, że brak uregulowania jednej raty czy też przerwa w ubezpieczeniu nie zostanie odnotowana, a mimo to wciąż poruszają się po drogach całego kraju. Nic bardziej mylnego – zarówno w świetle nowych przepisów, jak i rozwiązań wykorzystywanych przez Ubezpieczeniowy policjant, który jest wykorzystywany przez UFG już od 2012 roku. Rozwiązanie to nie tylko monitoruje, ale skutecznie wyłapuje przypadki przerw w ubezpieczeniu pojazdu, co – miejmy nadzieję – wpłynie na kierowców mobilizująco” – mówi Bartosz Salwiński, współzałożyciel i członek zarządu mfind.pl, jednej z największych porównywarek OC/AC w Polsce.

Jak wynika z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) ponad 70% kierowców poruszających się pojazdem bez ważnej polisy OC to osoby, które nie uregulowały kolejnej raty ubezpieczenia(40%) lub nabyły samochód i nie zauważyły, że polisa poprzedniego właściciela wygasła, ponieważ OC zakupione razem z samochodem nie odnawia się automatycznie (33%).

„Sytuację z pewnością odmieni także apel Komisji Nadzoru Finansowego, która we wrześniu 2015 roku zwróciła się do Towarzystw Ubezpieczeniowych o zakończenie wojny cenowej. Inicjatywa ta może już w niedalekiej przyszłości spowodowaćwzrost cen polis komunikacyjnych, a to z kolei z pewności wyraźnie wpłynie na rozwój wirtualnych narzędzi umożliwiających zakup najbardziej atrakcyjnej opcji ubezpieczeniowej. Najłatwiejszą metodą, która na to pozwala jest skorzystanie z wirtualnej porównywarki polis AC/OC. Należy przy tym pamiętać, że tego typu rozwiązanie zapewnia dokładnie taki sam zakres świadczeń, jak tradycyjny przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Z kolei największą jego zaletą jest możliwość dopasowania polisy do indywidualnych po najniższej dostępnej na rynku cenie” dodaje Bartosz Salwiński.

Press kit - materiały dla mediów

mfind.pl to nie tylko porównywarka ubezpieczeniowa, ale również Akademia ubezpieczeń mfind publikująca artykuły poradnikowe, aktualności, teksty interwencyjne, raporty oraz analizy. W mfind nie tylko opisujemy, ale również kształtujemy rynek ubezpieczeń w taki sposób, aby był jak najbardziej przyjazny dla konsumentów.