Punkta

Warta Assistance – opcja Standard

Wykupując pakiet OC Komfort w Warcie, assistance w wariancie podstawowym otrzymujesz bez dodatkowych opłat. Od razu po wypadku zadzwoń do Centrum Obsługi Klienta pod numer 502 308 308 lub 801 308 308. Zgłoszenia w ramach usługi assistance obsługiwane są 24 h na dobę 7 dni w tygodniu, więc nie musisz się przejmować, jeśli coś przydarzy Ci się poza godzinami pracy infolinii. Konsultanci podpowiedzą Ci, jak postępować krok po kroku i wyślą pomoc w postaci:

 • Holowania ubezpieczonego pojazdu po wypadku (do 100 km)
 • Holowania pojazdu poszkodowanego na terenie RP bez limitu km
 • Informacji serwisowej i przekazania wiadomości

Złote i Platynowe Assistance w Warcie

Assistance Standard zapewnia jedynie holowanie do miejsca położonego nie dalej niż 100 km od miejsca zdarzenia. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu limitów oraz uzyskaniu dodatkowych świadczeń, dopłać 82 zł rocznie, by otrzymać je w ramach pakietu Assistance Złoty (niezależnie od wieku ubezpieczonego samochodu). Kolejny krok w ubezpieczeniu assistance w Warcie to wariant Złoty Plus, a dla naprawdę wymagających Warta przygotowała ofertę platynową. Oto porównanie niektórych usług tych trzech opcji:

 • Holowanie w razie wypadku, awarii, braku paliwa i innych zdarzeń (Złoty – do 200 km w kraju i za granicą, Złoty Plus – do 400 km w kraju i za granicą, Platynowy – bez limitu w kraju i do 1200 km za granicą)
 • Wynajem pojazdu zastępczego (Złoty Plus i Platynowy — po wypadku, awarii i kradzieży, Złoty – po wypadku i kradzieży)
 • Próba usprawnienia pojazdu na miejscu wypadku, awarii, przedziurawienia opony lub innych zdarzeń (Złoty, Złoty Plus i Platynowy)
 • Zakwaterowanie w razie wypadku, kradzieży lub awarii (Złoty Plus – do 2 dób, Platynowy – do 5 dób)
 • Pomoc medyczna (Złoty Plus i Platynowy)

Assistance Platynowy zawiera także ekskluzywne usługi, takie jak: organizacja wymiany opon, mycia auta i usługi „night driver” (kierowcy, który odprowadzi auto na wyznaczone miejsce i podwiezie ubezpieczonego) oraz osobisty asystent (rezerwacja hoteli, organizacja przewozu dzieci itd.).

Wszystkie ponadpodstawowe warianty assistance w Warcie obejmują usługi świadczone na terenie Polski i Europy (na europejskim terytorium Rosji i Turcji) oraz Maroka, Tunezji i Izraela.

Krótkoterminowe assistance w Warcie

Oprócz wariantów długoterminowych, zawieranych na czas trwania polisy OC lub AC, Warta przygotowała także ofertę krótkoterminowego assistance – Podróżnik 15. Kierowcy, którzy wybierają się na wakacje samochodem, mogą zdecydować się na wykupienie assistance, które obejmuje ochroną na maksymalnie 15 dni. Usługi świadczone w ramach ubezpieczenia Podróżnik 15 pokrywają się z zakresem Assistance Złoty Plus.

Warta Opony

Jeśli nie jesteś zainteresowany kupnem szerszego wariantu assistance, niż ten, który przysługuje Ci jako posiadaczowi polisy OC, możesz zdecydować się na kupno oddzielnej usługi obejmującej świadczenia w razie uszkodzenia ogumienia kół podczas jazdy (na przykład na skutek najechania na szkło). Warta Opony gwarantuje wymianę koła na miejscu zdarzenia, a jeśli jest to niemożliwe, holowanie do najbliższego serwisu oraz pomoc informacyjną w ramach wskazania lokalizacji zakładów wulkanizacyjnych, sklepów z oponami oraz punktów przechowywania opon. Warta Opony działa tylko na terenie Polski.

Samochód zastępczy w Warcie

Usługa zorganizowania i pokrycia kosztów wynajmu pojazdu zastępczego świadczona jest w Warcie na następujących zasadach, w zależności od wykupionego wariantu assistance:

 • Assistance Złoty – samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży na okres do 5 dni
 • Assistance Złoty Plus – samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (do 10 dni) oraz po awarii (do 5 dni)
 • Assistance Platynowy – samochód zastępczy po wypadku (do 15 dni lub do 30 dni, jeśli naprawa auta dokonywana jest w sieci Warsztatów Partnerskich Warty), po kradzieży (do 15 dni) oraz po awarii (do 5 dni)
 • Podróżnik 15 – samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (d0 10 dni) oraz po awarii (do 5 dni)

Skorzystanie z usługi wynajmu pojazdu zastępczego w ramach wariantu Assistance Złoty Plus oraz Assistance Platynowy możliwe jest, nawet jeśli w wyniku wypadku lub kolizji nie został spełniony warunek unieruchomienia pojazdu. Na przykład gdy auto ma zarysowane drzwi wymagające lakierowania, możesz korzystać z wynajętego auta do 10 dni w ramach wariantu Platynowego i do 5 dni w ramach wariantu Złoty Plus (pod warunkiem, że naprawa dokonywana jest w warsztacie partnerskim Warty).

Więcej o ubezpieczeniach w Warcie przeczytasz w artykule: Warta OC i AC