Przewodowe podłączenie telefonu komórkowego do samochodu to rozwiązanie, które daje wiele możliwości. Jednak już niedługo może ono przejść do lamusa. Pewne jest, że stanie się tak w przypadku aut marki Renault, Nissan i Mitsubishi. Od 2021 roku system info-rozrywki od Google pojawi się na wyświetlaczach na deskach rozdzielczych aut wszystkich trzech marek.
Właściciele starszych aut oraz ci, którzy nie są zadowoleni z wbudowanego systemu multimedialnego, a na pokładzie swojego samochodu chcieliby cieszyć się bogatym w opcje oprogramowaniem, mają do wyboru aplikację Android Auto. Jest to mobilna wersja oprogramowania dla samochodów. Co najważniejsze, aby korzystać z jej dobrodziejstw, nie musimy mieć najnowszego modelu auta, a jedynie smartfona z Androidem. Wadą jest natomiast konieczność podłączenia telefonu kablem do portu USB w aucie. Sytuacja jest jednak dynamiczna i już za chwilę nie będziemy potrzebować w tym celu nawet telefonu…
Google w samochodzie: auto jak smartfon
Od wielu lat Google podejmowało próby zaistnienia na rynku motoryzacyjnym. Do tej pory jednak bez większych sukcesów. Wszystko zmieni się w 2021 roku, a za sukcesem przedsięwzięcia będzie stało nawiązanie współpracy z Renault, Nissan i Mitsubishi. Według założeń giganta Google i aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, pierwsze samochody z systemem najnowszej generacji mają pojawić się na rynku już w 2021 roku. Co ciekawe – wszystkie trzy marki otrzymają nową platformę Android, ale każda z nich będzie dysponowała unikalnymi funkcjonalnościami i interfejsem. Efektem współpracy ma być stworzenie inteligentnych systemów info-rozrywki bazujących na systemie Android. Stworzony system będzie kompatybilny także z telefonami Apple iPhone.
Czytaj także: Najlepsze darmowe nawigacje na smartfony w 2020 roku
Google w motoryzacji: korzyści dla kierowcy
Google ma do zaoferowania wiele – także kierowcom. Tych jednak nieustannie zaskakuje i co rusz wprowadza nowe udogodnienia i funkcjonalności. Całkiem niedawno, głośnym echem odbiła się informacja o wprowadzeniu do Google Maps funkcji ostrzeżeń przed kontrolami i wypadkami. Google nie wyklucza także możliwości informowania poprzez aplikację o nieoznakowanych patrolach policji. Aktualnie wszystko jest jednak na etapie testowym. Kierowcy w oczekiwaniu na wdrożenie nowych funkcjonalności do map Google będą mogli cieszyć się jednak kolejną perełką motoryzacyjną od Google – systemem info-rozrywki wbudowanym w maski rozdzielcze aut Renault, Nissan i Mitsubishi. A co w rzeczywistości zyskuje kierowca auta dzięki systemowi Android wbudowanemu w deskę rozdzielczą? Między innymi dostęp do nawigacji Google Maps, możliwość odbierania połączeń i SMS-ów, a także głosowego zarządzania funkcjami auta. Poza tym, kierowca będzie mógł instalować w samochodzie aplikacje dostępne w Sklepie Google Play i słuchać ulubionych nagrań.
Czytaj także: Google zamyka swoją porównywarkę ubezpieczeń. Co poszło nie tak?
Mapy Google: ostrzeżenia przed kontrolami prędkości i wypadkami w Google Maps
Android Auto: teraźniejszość kontra przyszłość
Android Auto zaprezentowano już w 2015 roku, a pierwszym samochodem zgodnym z tą technologią był Hyundai Sonata. Od tamtego czasu system trafił do 500 modelu aut od 45 producentów. Jak się szybko okazało Android Auto nie jest idealny – aby z niego korzystać konieczne jest podłączenie telefonu z Androidem kablem do portu USB w aucie. Inne wady? Są i owszem. Zasięg – Android Auto jest obsługiwany tylko w 28 krajach, oczywiście z wyłączeniem Polski. Nasi kierowcy mają jednak wyjście awaryjne, a jest nim aplikacja Android Auto na smartfonie, która oferuje jednak bardzo ograniczone funkcje. Wszystko jednak może zmienić się w momencie wypuszczenia na rynek aut z wbudowanym systemem Android Auto… Wszystko jednak za odpowiednią cenę.
Czytaj także: Najlepsze aplikacje dla kierowców, czyli co nam pomaga w podróży
Podsumowanie
- Android Auto zaprezentowano już w 2015 roku, a pierwszym samochodem zgodnym z tą technologią był Hyundai Sonata.
- Korzystanie z systemu jest możliwe tylko po podłączeniu Androida kablem do portu USB.
- W 2021 roku na rynek trafią pierwsze samochody Renault-Nissan-Mitsubishi z systemem Android, a wszystko dzięki współpracy podjętej z Google.
- Wbudowany Android Auto zapewni między innymi dostęp do Google Maps, umożliwi odbieranie połączeń i SMS-ów, a także głosowe zarządzanie funkcjami auta.
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły

Najpopularniejszą marką w Polsce jest Skoda. A najczęściej wyszukiwaną w internecie? Toyota! Może to być spowodowane tym, że ten producent jest postrzegany jako wyjątkowo niezawodny. Sprawdziliśmy, jakie marki samochodów były w 2018 r. najczęściej wyszukiwane w Google’u i jakie marki samochodów są najpopularniejsze wśród Polaków.

Jak robią to Amerykanie? Czy porównywarki ubezpieczeniowe w USA odnoszą sukcesy? W Stanach coraz więcej użytkowników przekonuje się do kupowania ubezpieczeń w porównywarkach. Dostrzegł to sam "Wujek Google"!

Na Google Adwords można się dobrze i skutecznie zareklamować. Ale - jak udowodnił jeden z australijskich ubezpieczycieli - można też żerować. Marketerzy TU tuż po zestrzeleniu Boeinga Malaysia Airlines nad Ukrainą wykazali się doskonałym wyczuciem trendów w wyszukiwaniu przez Google oraz brakiem życiowego wyczucia. Wykupili słowa kluczowe związane z tragedią i powiązali je z reklamami ubezpieczenia na życie.

Zakup polisy jeszcze nigdy nie był tak prosty. Każdy posiadacz smartfona w każdych okolicznościach i w każdym miejscu z dostępem do Internetu może kupić ubezpieczenie OC i AC dla swojego pojazdu. Zajmie to mniej czasu, niż przeczytanie tego tekstu do końca. Jak działa aplikacja Benefia?

Już od dawna nie potrafisz żyć bez smartfona. Przechowujesz w nim wiele ważnych danych, korzystasz z internetu i pomocnych aplikacji. Podpowiadamy, jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji takiej jak zgubienie telefonu lub jego kradzież. Czy można się ubezpieczyć od tego typu zdarzeń?
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz