Mapy Google to jedna z tych rzeczy, których nie trzeba przedstawiać żadnemu kierowcy. Większości z nich nawigacja Google towarzyszy każdego dnia. Ta jednak nie próżnuje i co chwilę wprowadza nowe funkcjonalności. Aktualnie w fazie testów są funkcje umożliwiające ostrzeganie o wypadkach oraz o kontrolach prędkości. Kiedy możemy spodziewać się nowości w aplikacji mapy Google?
Aplikacja mapy Google co rusz jest udoskonalana i dostosowywana do potrzeb wymagających użytkowników. Nowości i innowacje, które aktualnie są w fazie testów ucieszą wszystkich kierowców. Aktualnie, tylko dla wybranych, dostępna jest opcja ostrzegania o niebezpiecznych sytuacjach na drodze oraz informowania o fotoradarach. Czy testy zakończą się sukcesem? Kiedy nowości w aplikacji Mapy Google możemy spodziewać na polskim podwórku?
Czytaj także: Najlepsze aplikacje dla kierowców, czyli co nam pomaga w podróży
Google Maps: nowe funkcjonalności w nawigacji Google
Jak do tej pory Google nie poinformowało oficjalnie o nowych funkcjonalnościach w Google Maps. Nie ma też żadnych informacji dotyczących tego, kiedy owe rozwiązania miałyby wejść w życie. Aktualnie testowane opcje udostępnione zostały tylko wybranej grupie użytkowników, którzy na bieżąco mają informować o wszelkich niebezpiecznych sytuacjach na drodze, ale także o punktach kontroli prędkości. Grupa testowa została wybrana na podstawie wielu kryteriów. Pod uwagę brano między innymi częstotliwość korzystania z samochodu, a także pokonywaną trasę. A z jakimi innymi udogodnieniami dla kierowców wiązałyby się nowe funkcjonalności map Google? W razie wypadku, nawigacja Mapy Google ma pokierować kierowcę na inną trasę tak, by mógł ominąć wszelkich utrudnień na drodze. Co najciekawsze, Google nie wyklucza także możliwości informowania poprzez aplikację o nieoznakowanych patrolach policji.
Czytaj także: Google w samochodzie: Android w autach Renault, Nissan i Mitsubishi
Google zamyka swoją porównywarkę ubezpieczeń. Co poszło nie tak?
Mapy Google inspirowane nawigacją Waze
Podobne funkcje już od dawna dostępne są w społecznościowej aplikacji nawigacyjnej Waze, która w 2013 roku została przejęta właśnie przez Google. Kwestią czasu było, kiedy Google wprowadzi identyczne rozwiązania do swoich map. A na jakiej zasadzie funkcjonuje Waze? Jej ideą jest przekazywanie przez kierowców bieżącej sytuacji na drodze, informacji o wypadkach i zagrożeniach. Mapy są nieustannie aktualizowane, co służyć ma ciągłemu ulepszaniu wyznaczonych tras.
Czytaj także: Najlepsze darmowe nawigacje na smartfony w 2020 roku
Google Maps vs. Yanosik
Nowe funkcjonalności dotyczące informowania o zagrożeniach na drodze czy kontrolach prędkości mają być innowacją w aplikacji Mapy Google. Na rynku polskim jednak wielkim odkryciem nie będą, ponieważ podobne rozwiązania już dawno stosuje popularna nawigacja Yanosik. Jest to największa społeczność kierowców w Polsce, która nie tylko poprowadzi do celu i pomoże ominąć korki, ale informuje także o kontrolach policji i fotoradarach, donosi o nieoznakowanych radiowozach, czy „na żywo” przekazuje informacje o wypadkach i zagrożeniach na drodze.
Czytaj także: Porównywarka Google – ubezpieczenie od giganta, który wie o nas wszystko
YU! – tańsze OC za bezpieczną jazdę? Ubezpieczenie auta z Yanosikiem
Podsumowanie
- Przewidywane są nowe funkcje Google Maps. W fazie testów są funkcjonalności umożliwiające informowanie o aktualnej sytuacji na drodze oraz kontrolach prędkości.
- W razie wypadku, nawigacja Mapy Google ma pokierować kierowcę na inną trasę tak, by mógł ominąć wszelkich utrudnień na drodze.
- Grupa testowa została wybrana na podstawie wielu kryteriów. Pod uwagę brano między innymi częstotliwość korzystania z samochodu, a także pokonywaną trasę.
- Podobne rozwiązania stosuje popularna nawigacja Yanosik, która informuje m.in. o kontrolach policji i fotoradarach, nieoznakowanych radiowozach oraz sytuacjach zagrożenia na drodze.
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły
Jak robią to Amerykanie? Czy porównywarki ubezpieczeniowe w USA odnoszą sukcesy? W Stanach coraz więcej użytkowników przekonuje się do kupowania ubezpieczeń w porównywarkach. Dostrzegł to sam "Wujek Google"!
Święta już za pasem. Postanowiłeś spędzić je w górach lub jak co roku wybierasz się do rodziny. W podróży może przydać Ci się CB Radio albo mobilna aplikacja, dzięki którym unikniesz błysku z fotoradaru lub korka tworzącego się na drodze wylotowej z miasta. Akademia mfind przedstawia “przyjaciół”, którzy mogą pomóc Ci w trasie.
Na Google Adwords można się dobrze i skutecznie zareklamować. Ale - jak udowodnił jeden z australijskich ubezpieczycieli - można też żerować. Marketerzy TU tuż po zestrzeleniu Boeinga Malaysia Airlines nad Ukrainą wykazali się doskonałym wyczuciem trendów w wyszukiwaniu przez Google oraz brakiem życiowego wyczucia. Wykupili słowa kluczowe związane z tragedią i powiązali je z reklamami ubezpieczenia na życie.
Najpopularniejszą marką w Polsce jest Skoda. A najczęściej wyszukiwaną w internecie? Toyota! Może to być spowodowane tym, że ten producent jest postrzegany jako wyjątkowo niezawodny. Sprawdziliśmy, jakie marki samochodów były w 2018 r. najczęściej wyszukiwane w Google’u i jakie marki samochodów są najpopularniejsze wśród Polaków.
Właściciel brytyjskiej porównywarki finansowej Compare The Market dzięki udanej kampanii reklamowej z udziałem surykatki-maskotki firmowej w ciągu trzech lat podwoił zysk osiągając przychody w wysokości 420 milionów funtów. Choć porównywarki ubezpieczeniowe na pierwszy rzut oka nie wydają się wdzięcznym materiałem marketingowym, brytyjskie media i opinia publiczna przyjęły je z otwartymi ramionami.
Zaczęło się od kupowania ciuchów przez Allegro. Pamiętam, jak moje koleżanki siedziały na poczcie i wypełniały druczki przelewów. Dzisiaj kupujemy jednym kliknięciem, a pomagają nam w tym porównywarki cenowe zestawiające oferty różnych e-sklepów. A jak wygląda rynek porównywarek ubezpieczeniowych w Europie?
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.