Punkta

Dlaczego warto się ubezpieczać prywatnie?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne daje nam dostęp do różnorakich usług i ułatwień. Istnieją różne formy ubezpieczenia – szpitalne gwarantuje nam hospitalizację w placówce o podwyższonym standardzie bez dodatkowych opłat, koszty leczenia – zwrot poniesionych opłat na leczenie, a medyczne – dostęp do leczenia ambulatoryjnego. Na rynku znajduje się mnóstwo ofert pakietów, które oferują kompleksową ochronę ubezpieczeniową, bez potrzeby kompletowania różnych ubezpieczeń. Słowem: wykupując odpowiednią polisę, zapewniamy sobie łatwy dostęp do świadczeń medycznych, również tych, które standardowo nie są refundowane przez NFZ.

Plusy i minusy ubezpieczenia prywatnego

Wszystko pięknie, ładnie, jednak jakie są faktyczne wady i zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim dobrze jest pamiętać o tym, iż zakres ochrony ubezpieczeniowej zależy od rodzaju wykupionej polisy. Posiadając jedynie KL lub NNW, nie zapewnimy sobie dostępu do lekarzy specjalistów, a z kolei podstawowy pakiet zdrowotny nie musi nam oferować darmowej opieki stomatologicznej. Dlatego przed podpisaniem umowy dobrze jest dokładnie zapoznać się z listą świadczeń, do jakich zyskujemy dostęp po opłaceniu składek. Dodatkowo prawie w żadnym przypadku nie są pokrywane koszty przyjazdu karetki pogotowia – zazwyczaj ubezpieczyciele oferują wyłącznie zniesienie opłaty za transport medyczny wybranej prywatnej placówki. Plusem z kolei jest to, iż ochronę możemy zapewnić nie tylko sobie, lecz także bliskim, nie płacąc dużo wyższych składek. O tym, iż nie będziemy pokrywać kosztów badań a na lekarza nie będziemy czekać pół roku, nie trzeba wspominać – to jest podstawowy atut tego rodzaju ubezpieczeń.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Również ceny stanowią główną zaletę takiej ochrony ubezpieczeniowej. W najprostszym wariancie, czyli przy zakupie pojedynczego ubezpieczenia dodatkowego (np. KL czy NNW), składka może wynosić zaledwie kilkadziesiąt złotych. Najdroższe są oczywiście pakiety, choć i one nie przerażają ceną – te najtańsze mogą kosztować około 400 zł, w zależności od firmy i oferowanych w ramach polisy świadczeń. Cena tych najbardziej rozbudowanych pakietów, oferujących pełną ochronę dla nas i dla naszej rodziny również nie musi przerażać – z reguły zamyka się ona w kwocie 1000 zł na rok. Dodatkowo sporo firm wprowadziło system ratalny, co oznacza, że zamiast wydawać za jednym razem 400 zł, możemy płacić comiesięczną składkę, która wyniesie kilkadziesiąt złotych. To oznacza, że wcale nie musimy zarabiać kroci, by zapewnić sobie lepszy standard opieki medycznej!

Oferty ubezpieczeń zdrowotnych najłatwiej porównać na Punkta, dawniej Punkta, dawniej Punkta, dawniej mfind ZDROWIE. Dzięki naszej porównywarce możesz dokładnie sprawdzić, co zawiera dany pakiet medyczny i wybrać najkorzystniejszą opcję.