InterRisk OC i AC - czy warto wybrać ofertę TU InterRisk?

Aktualizacja:
InterRisk OC

InterRisk to jedno z wielu towarzystw, które oferują ubezpieczenia komunikacyjne. Poznaj firmę, sprawdź, jak wypada w rankingach mfind, porównaj oferty OC/AC i zdecyduj, czy temu ubezpieczycielowi warto zaufać.

InterRisk – informacje o firmie i udział w rynku

Nie istnieją obecnie informacje o udziałach wyłącznie dla InterRisk, ponieważ towarzystwo to jest częścią Vienna Insurance Group. Na rynku ubezpieczeń zaczynali jako Szkolne Towarzystwo Ubezpieczeniowe w 1993 roku. Trzynaście lat obecności na giełdzie później, w firmę sporo zainwestowało Vienna Insurance Group, a w 2008 roku nastąpiło ostateczne połączenie sił, sprawiające, że obecnie firma działa oficjalnie pod nazwą InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group. Udział w rynku polis ubezpieczeniowych jest podawany oficjalnie jako wynik działalności grupy, do której w Polsce wchodzą jeszcze Benefia, Compensa, Skandia Życie i Polisa Życie.

InterRisk OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Kupując polisę OC w InterRisk, Twoją korzyścią jest dodany minimalny pakiet assistance, obejmujący holowanie do najbliższego warsztatu na wypadek kolizji z innym pojazdem. Jeżeli rozważasz także AC, otrzymasz w cenie assistance o zdecydowanie większym zakresie (który został uszczegółowiony w kolejnym akapicie), oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego do 300 zł. O ile samo OC wypada w InterRisk drogo, to wykupienie pakietu OC+AC może się okazać korzystne, biorąc pod uwagę spory zakres ochrony, którą dostaje się za tę cenę. W podjęciu właściwej decyzji pomoże na pewno skorzystanie z porównywarki ofert ubezpieczeniowych. Seniorzy powinni pamiętać, że standardowo AC zawiera udział własny dla osób powyżej 60. roku życia, który można znieść – ale rzecz jasna nie za darmo.

InterRisk – assistance

Assistance w InterRisk jest dostępne w trzech wariantach różniących się zakresem oferowanych usług:

  • Start: Dostajesz go wraz z OC. Pozwala na odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu w razie kolizji. Działa tylko na terenie Polski.
  • Standard: Dostajesz go wraz z AC, aczkolwiek jest możliwość dostania go, mając tylko OC, za opłatą dodatkowej składki. Wśród usług znajdziesz takie jak np. dowóz paliwa, doładowanie akumulatora, otwarcie samochodu przy zatrzaśnięciu kluczyków, wymiana koła, dowóz zwierzęcia, które podróżuje samochodem, do najbliższej lecznicy, oraz wiele innych. Holowanie, niezależnie od przyczyny unieruchomienia pojazdu, przysługuje do 100 km. Każdą z usług można wykorzystać do dwóch razy. Działa na terenie kraju, a za dopłatą można je rozszerzyć na zagranicę.
  • Premium: Nie różni się rodzajami oferowanych usług od wariantu Standard, jednak możesz skorzystać z nich więcej i dłużej. Limit korzystania z każdej z usług wzrasta z 2 do 3 razy, zakwaterowanie w hotelu z trzech do czterech dób, holowanie ze 100 do 200 km. Zakres działania bez dodatkowych opłat dotyczy także zagranicy.

Ranking ubezpieczycieli: InterRisk wypada… drogo

W ostatnich dwóch latach InterRisk jest jednym z najdroższych ubezpieczycieli, a do ostatniego miejsca w rankingu brakuje mu naprawdę niewiele (przedostatnie i trzecie od końca miejsce). W styczniu 2016 roku InterRisk był średnio o 328 zł droższy od najtańszego towarzystwa w rankingu Punkta.

Czytaj też: Ceny OC w polskich miastach

InterRisk co najmniej niechętnie odpowiada na e-maile. W okresie testowym, który trwał ponad tydzień, nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Profili InterRisk próżno szukać na portalach społecznościowych. Towarzystwa nie ma ani na Twitterze, ani na Facebooku. InterRisk rzadko też pojawia się w postach internautów na forach.

InterRisk – rodzaje ubezpieczeń, produkty i ryzyka

InterRisk posiada bogatą ofertę ubezpieczeniową, skierowaną zarówno do firm jak i osób prywatnych. Poniżej prezentujemy niektóre z ciekawszych propozycji ubezpieczyciela.

Antidotum Plus

Jest to ubezpieczenie medyczne, zapewniające opiekę lekarską. Najważniejszą korzyścią jest oczywiście pominięcie kolejek w NFZ. Umawiasz się na wizytę u specjalisty, która jest opłacana z polisy. Dodatkowym plusem jest możliwość skorzystania z opieki medycznej w trybie nagłym bez konsultowania się z infolinią medyczną ubezpieczyciela, a następnie wystąpić o zwrot kosztów z polisy już po zasięgnięciu pomocy lekarskiej. Warianty zakresów ochrony ubezpieczeniowej są cztery, przy czym dwa najprostsze nie zapewniają odszkodowania za pobyt w szpitalu.

NNW Strażak

Jak sama nazwa wskazuje, jest to ubezpieczenie skierowane do konkretnej grupy zawodowej. Aby je zawrzeć, potrzebna jest grupa trzech strażaków. Nie muszą oni należeć do państwowej straży pożarnej, ubezpieczane są też formacje ochotnicze. Zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje nieszczęśliwe wypadki oraz zgon w związku z wykonywanym zawodem. Ubezpieczyciel przewiduje negocjowanie warunków ubezpieczenia.

InterRisk  Zielona Karta

Zielona Karta niestety nie jest w InterRisk ubezpieczeniem bezpłatnym. Aby otrzymać wyliczenie (oraz samą polisę), należy skontaktować się z agentem bądź oddziałem, tak jak przy woli zakupu każdego innego ubezpieczenia. Wysokość składki, zgodnie z warunkami ubezpieczenia, jest niższa dla posiadaczy OC w InterRisk. Osoby nie posiadające ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w InterRisk wciąż mają możliwość uzyskania Zielonej Karty w tym towarzystwie, lecz może to być wtedy zauważalnie droższe.

Czytaj także: Zielona Karta – OC na zagraniczny wyjazd

InterRisk – samochód zastępczy

Zależnie od wybranej opcji assistance, samochód zastępczy w InterRisk przysługuje:

  • Standard: 3 dni po awarii, 7 dni po kradzieży lub wypadku
  • Premium: 7 dni po awarii, 14 dni po kradzieży lub wypadku

InterRisk – zgłoszenie szkody

Szkodę w InterRisk możesz zgłosić na dwa sposoby – telefonicznie pod numerem +48 (22) 212 20 12, lub poprzez formularz, który znajduje się TUTAJ.

InterRisk – likwidacja szkód

Szkodę w InterRisk zlikwidujesz wygodnie dzięki bezpośredniej likwidacji szkody. Jeżeli posiadasz OC w InterRisk i jesteś poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym, możesz udać się do swojego ubezpieczyciela po wycenę szkody i odszkodowanie. InterRisk dopilnuje reszty formalności z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy i tym samym nie musisz tego robić we własnym zakresie.

InterRisk – wypowiedzenie OC

InterRisk daje Ci trzy drogi, z których możesz skorzystać chcąc wypowiedzieć ubezpieczenie OC:

  • Mail na adres: korespondencja@interrisk.pl 
  • Fax na numer: (22) 291 22 99
  • Listownie, pisząc na adres: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group Centrum Rozliczeniowe, ul. Ludwika Rydygiera 21A, 01-793 Warszawa

Zachęcamy do skorzystania z naszego generatora wypowiedzenia OC. Dzięki niemu w kilka minut wygenerujesz gotowy do podpisania formularz wypowiedzenia OC w InterRisk.

InterRisk – zwrot składki

Jeżeli przysługuje Ci zwrot składki, musisz poinformować ubezpieczyciela o tym, gdzie życzysz sobie, aby został on przekazany. Wniosek o zwrot, podobnie jak wypowiedzenie OC, może być złożony do InterRisk na trzy sposoby: pocztą elektroniczną, faksem albo listownie. Pamiętaj o własnoręcznym podpisie na wniosku.

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?

Agent InterRisk

InterRisk reprezentuje 255 agentów w Polsce, do których kontakt znajdziesz pod adresem TUTAJ.

InterRisk – kontakt (adres, telefon, email)

Adres siedziby:
InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna
Vienna Insurance Group
Nowakowskiego 22
00-668 Warszawa
Telefon: (22) 212 20 12
Mail: korespondencja@interrisk.pl

InterRisk – oddziały i punkty obsługi klienta

InterRisk posiada 24 oddziały w całej Polsce, których lista wraz z adresami jest udostępniona TUTAJ.

InterRisk – opinie

Oferta ubezpieczeniowa InterRisk jest bogata, skupia się na różnych grupach klientów i oferuje rozsądnie wyglądające warianty. Nie jest ich na tyle dużo, aby pogubić się w porównaniach, a z drugiej strony możliwość dopasowania nie jest iluzoryczna. Wszystko to jednak może stanowić niewystarczającą wartość przy ubezpieczeniach OC, które jak wykazały badania, w InterRisk są po prostu drogie. Sytuacje ratują zniżki pakietowe i lojalnościowe, które (po paru latach) mogą sięgać nawet 75% w AC. Jeżeli szukasz tylko OC, istnieje duże prawdopodobieństwo, że użycie porównywarki ofert pokaże korzystniejsze oferty. Jeżeli szukasz pakietów, przewaga konkurencji może nie być już taka oczywista, chociaż zawsze porównanie kilku ubezpieczycieli pomoże w dokonaniu rozsądnego wyboru.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments