Punkta

W październiku 2017 roku Generali wprowadziło na rynek ubezpieczeń nowość dotąd niedostępną w żadnej z innych firm. Ubezpieczenie OC 360° to polisa obejmująca ochroną wszystkich uczestników kolizji. Co to oznacza w praktyce? Standardowe ubezpieczenie OC chroni jedynie tzw. „osoby trzecie”, czyli osoby, które zostały poszkodowane w wyniku zdarzenia drogowego, którego byłeś sprawcą. Rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego o polisę OC 360° gwarantuje wypłatę odszkodowania za naprawę Twojego pojazdu. Jest to więc produkt, który może konkurować z dużo droższym AC.

Ubezpieczenie OC 360°: co musisz wiedzieć?

Powodujesz stłuczkę i dostajesz za nią odszkodowanie? Dokładniej – doprowadzasz do kolizji, a koszty naprawy Twojego auta, pokrywa ubezpieczenie komunikacyjne? Wszystko się zgadza. Jest jednak pewien haczyk. Ubezpieczenie OC 360° od Generali obejmuje ochroną samochody osobowe nie młodsze niż 5-letnie i nie starsze niż 15-letnie.

Na pokrycie szkód możesz liczyć tylko i wyłączenie w przypadku, kiedy powstały one w zdarzeniu na terenie Polski. Ponadto, polisa OC 360° nie obejmuje ochroną pojazdów, które przeznaczone zostały do nauki jazdy czy odpłatnego przewozu osób. Uber i Taxi odpadają… Jeśli jesteś właścicielem kabrioletu – również nie będziesz mógł skorzystać z ubezpieczenia OC 360°. Co więcej?

Oferta Generali dostępna jest tylko dla klientów z dobrą historią ubezpieczeniową.

Nowość od Generali: z myślą o sprawcy szkody

Zwykle ubezpieczenie OC zapewnia pokrycie szkód, które wyrządziłeś osobom trzecim. Jeśli doprowadziłeś do kolizji, w wyniku której uszkodzony został inny pojazd, szkody te zostaną pokryte z Twojego OC. Uszkodzenia swojego auta będziesz musiał jednak naprawić na własny koszt. A ile zyskujesz wykupując ubezpieczenie OC 360°? W razie szkody, ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie za naprawę auta do kwoty 3 tys. zł. Dodatkowo, decydując się na rozszerzenie ubezpieczenia od Generali, otrzymasz 5% zniżki na obowiązkowe OC.

Jak to się sprawdzi w praktyce? Przy niewielkiej szkodzie: zbity reflektor, wgnieciony zderzak czy odprysk lakieru na drzwiach, kwota ta powinna wystarczyć na pokrycie kosztu naprawy. Jednak jeśli dojdzie do poważniejszego wypadku, pieniędzy nie starczy. 

Jeśli myślisz o tym, aby naprawdę mieć spokojny sen, warto rozważyć zakup pakietu OC+AC.

Ubezpieczenie OC 360° zaproponowane przez Generali to wyjątek na polskim rynku ubezpieczeń. Do tej pory, ochroną objęci byli jedynie poszkodowani i to oni mogli liczyć na wypłatę świadczenia. Wygląda na to, że role powoli się odwracają i teraz także sprawcy zdarzeń drogowych obejmowani są ochroną.