Ubezpieczenie OC w InterRisk – co dostajesz w cenie polisy?

Oblicz składkę OC/AC w InterRisk

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla właścicieli pojazdów mechanicznych. W każdym z towarzystw ubezpieczeniowych jego zakres identyczny – regulowany ustawowo. Obejmuje on każdą szkodę spowodowaną przez kierującego danym pojazdem, która spowodowała śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia, bądź jego utratę oraz zniszczenie bądź uszkodzenie mienia. OC różnić się może u konkretnych ubezpieczycieli ceną i opcjami dodatkowymi, jakie on oferuje. Jak to wygląda w przypadku OC w InterRisk?

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w InterRisk

Oblicz składkę OC/AC

Ubezpieczenie OC w InterRisk: rozszerzenia OC

Wybierając OC w InterRisk otrzymujesz wraz z nim – bez dodatkowych opłat – pakiet Assistance Start, gwarantujący usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia lub odholowanie twojego pojazdu do najbliższego warsztatu, a pojazdu osoby poszkodowanej – bez limitu. Pakiet Assistance Start obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.

Wykupując OC w InterRisk otrzymasz także za darmo Zieloną Kartę, jednak wcześniej musisz zgłosić ubezpieczycielowi, że będzie ci ona potrzebna.

W ramach dodatkowo płatnych składek InterRisk oferuje BLS (Bezpośrednią Likwidację Szkód) oraz ochronę zniżek.

Wypowiedzenie OC w InterRisk

Wypowiedzenie OC w InterRisk jest możliwe w trzech przypadkach:

 • gdy zakupiłeś nowy samochód ubezpieczony w InterRisk i chcesz zmienić ubezpieczyciela,
 • gdy zbliża się koniec 12-miesięcznej umowy i chcesz się ubezpieczyć gdzie indziej,
 • gdy chcesz wypowiedzieć umowę automatycznie przedłużoną.

Jak postępować w każdym z tych przypadków? Musisz dostarczyć do towarzystwa dokument wypowiedzenie umowy, w którym znajdą się następujące informacje:

 • twoje imię i nazwisko,
 • twój adres zamieszkania,
 • numer rejestracyjny pojazdu i jego markę,
 • numer umowy, którą wypowiadasz.

Wzory pism wypowiedzenie umowy na ubezpieczenie OC znajdziesz w internecie – pamiętaj jednak, że dokument musisz własnoręcznie podpisać. 

Dokument wypowiedzenie możesz przesłać:

 • mailowo (skan) na adres: korespondencja@interrisk.pl,
 • faksem na numer: 22 291 22 99,
 • pocztą na adres: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group Centrum Rozliczeniowe, ul. Ludwika Rydygiera 21A, 01-793 Warszawa.

AC w InterRisk

AC (autocasco) jest dodatkowym ubezpieczeniem samochodu (bądź innego pojazdu mechanicznego) od zdarzeń losowych. Ubezpieczyciele oferują w jego ramach różne usługi – jak to jest w przypadku AC w InterRisk?

AC w InterRisk obowiązuje w Polsce i wszystkich innych krajach europejskich, ale nie obejmuje strat spowodowanych kradzieżą w Rosji, Mołdawii, na Białorusi i Ukrainie. 

Aby uzyskać odszkodowanie, pojazd musi spełniać warunki:

 • samochód osobowy, którego wartość przekracza 200 000 zł musi posiadać co najmniej trzy niezależne i działające zabezpieczenia przeciwkradzieżowe,
 • samochód osobowy, którego wartość wynosi od 70 000 zł do 200 000 zł musi posiadać co najmniej dwa niezależne i działające zabezpieczenia przeciwkradzieżowe,
 • samochód osobowy o wartości do 70 000 zł musi posiadać choć jedno zabezpieczenie przeciwkradzieżowe.

AC w InterRisk – możliwe warianty

Firma oferuje ubezpieczenie typu All Risk, czyli od wszelkich możliwych nieprzewidzianych zdarzeń.  Odszkodzowanie lub naprawa samochodu zostaną więc przyznane w przypadku uszkodzena, zniszczenia i utraty samochodu lub jego wyposażenia, części na stałe zamontowanych w pojeździe lub bagażu podróżnego (po wypadku i do 300 zł).

Sposób realizacji likwidacji zaistniałej szkody jest zależny od wieku pojazdu:

 • w przypadku pojazdów z okresem eksploatacji większym niż 10 lat obowiązuje wariant Autoryzowany (w ASO i z użyciem oryginalnych części),
 • w przypadku pojazdów z okresem eksploatacji pomiędzy 3 a 10 lat obowiązuje wariant Autoryzowany lub Praktyczny Sieć Partnerska. Naprawa odbywa się na częściach oryginalnych, oryginalnych ASO z amortyzacją części lub na częściach o porównywalnej jakości,
 • w przypadku pojazdów z okresem eksploataci do 3 lat obowiązuje wariant Autoryzowany (w ASO i z użyciem oryginalnych części).

AC w InterRisk: dodatkowe możliwości

Wykupując wybrane dodatkowe składki, możesz uzyskać w ramach AC InterRisk:

 • gwarancję ochrony zniżek,
 • stałą sumę ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego do 5000 zł,
 • możliwość naprawy w ASO także starszych pojazdów,
 • zniesienie udziału własnego ze względu na wiek właściciela,
 • pokrycie kosztów kradzieży w Rosji, Mołdawii, na Ukrainie i Białorusi.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w InterRisk przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC InterRisk

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o InterRisk

InterRisk ubezpieczenia – chroni wszystko, co najważniejsze
InterRisk ubezpieczenia – chroni wszystko, co najważniejsze

InterRisk wraz z m. in. Compensą i Benefią wchodzi w skład austriackiej grupy Vienna Insurance Group. Ubezpieczyciel ten reklamuje się hasłem „Twój świat pod naszą ochroną”.

Przejdź do akademii