Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

2022.03.03  •  Podróże
Ubezpieczenie na zimowy wyjazd za granicę – czy to wliczone w cenę wyjazdu będzie wystarczające?

Ferie zimowe to dobra okazja, żeby odpocząć razem z rodziną. Część z naszych rodaków wybiera krótki urlop na zagranicznych stokach. Nierzadko taki wyjazd jest organizowany przez biuro podróży. Czy ubezpieczenie, które jest wliczone w cenę wycieczki, jest wystarczające? A może warto poszukać dodatkowej polisy?

Czytaj więcej
ubezpieczenie za odwołany lot - koronawirus
2020.03.13  •  Podróże
Ubezpieczenie za odwołany lot i wyjazd z powodu koronawirusa. Czy i kiedy zadziała ubezpieczenie?

W związku z ogłoszoną przez WHO pandemią koronawirusa, Główny Inspektorat Sanitarny zaleca m.in. zrezygnowanie z podróżowania. Wybrani przewoźnicy już zaprzestali obsługi lotów w konkretnych kierunkach, a wszystko wskazuje na to, że odwołanych lotów będzie więcej. Dodatkowo realnym wydaje się scenariusz dotyczący zamknięcia portów lotniczych.

Czytaj więcej
Last minute vs first minute
2020.01.09  •  Podróże
Wakacje first minute vs wakacje last minute: co przemawia na Twoją korzyść?

Większość z nas jest na etapie przygotowań do ferii zimowych, ale… Jest jedno ale - nawet teraz, gdy w głowie nam przerwa zimowa, niektórzy z nas planują już wakacje na plaży. Pozostaje odwieczne pytanie: czekać na ostatnią chwilę i czatować na last minute czy łapać jednak first minute?

Czytaj więcej
Narty we Włoszech
2020.01.09  •  Podróże
Gdzie na narty? Włochy – najpopularniejsze stoki, skipassy i porady dla narciarzy

Planujesz zimowy wypad do Włoch? Chcesz poszusować na stoku? Zastanawiasz z czym to się je? Ano jeść można z dojazdem własnym albo przelotem. Jeść można na bogato i modnie, a można w spokoju i na niezatłoczonych stokach. Można w Alpach, a można w Dolomitach. Opcji jest dużo, a my postaramy się je nieco przybliżyć. Sprawdź, jakie porady mamy dla Ciebie w temacie "narty - Włochy".

Czytaj więcej
Ubezpieczenie lotu
2019.11.13  •  Podróże
Ubezpieczenie lotu: czy warto kupić ubezpieczenie na podróż samolotem?

Istnieje szereg przyczyn, dla których warto zainteresować się tematem wcześniejszego ubezpieczenia lotu bądź podróży samolotowej. Od wypadków losowych, które uniemożliwiają nam wzięcie udziału w zaplanowanym z wyprzedzeniem wyjeździe, przez opóźnienia lotów, po ich odwołanie przez przewoźnika. Sprawdzamy, czy warto zdecydować się na ubezpieczenie lotu!

Czytaj więcej
bankructwo biura podróży
2019.09.30  •  Podróże
Bankructwo biura podróży – jak się przed nim uchronić?

Planujesz wyjazd z biurem podróży? Masz już wybrany kierunek wakacji? Pozostaje tylko podjęcie decyzji związanej z wyborem konkretnej agencji. Sprawdziliśmy, jak zweryfikować touroperatora i co zrobić w przypadku, kiedy bankructwo biura podróży staje się faktem!

Czytaj więcej
Skargi polskich turystów
2019.09.06  •  Podróże
“Patriotyczne Ubezpieczenie od Braku Polskości” antidotum na najbardziej kuriozalne skargi polskich turystów?

Koniec sezonu urlopowego stał się faktem. Jedyne, co nam zostało, to piękne wspomnienia z wakacji. Te, jak się jednak okazuje, nie zawsze są takie kolorowe. Ubarwić szarą rzeczywistość mogą jednak skargi polskich turystów składane do biur podróży. Opóźniony lot czy zakwaterowanie w pokoju o niższym standardzie, to pikuś… Jakie są najbardziej kuriozalne skargi turystów?

Czytaj więcej
jazda na nartach po alkoholu
2019.01.18  •  Podróże
Jazda na nartach po alkoholu – co nam grozi?

Osoby wsiadające za kierownicę pod wpływem alkoholu narażają nie tylko zdrowie i życie swoje i innych, ale też muszą być przygotowani na konsekwencje prawne. Wiedza ta jest bardzo powszechna, a z takimi osobami walczy się za pomocą najróżniejszych kampanii społecznych. Jednak jak to jest w przypadku, gdy podczas zimowych szaleństw osoba jeżdżąca na nartach najpierw spożyje alkohol? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
Kierunki świąteczne 2018
2018.11.23  •  Podróże
TOP 5 kierunków na Święta: gdzie Polacy spędzą Boże Narodzenie 2018?

Polacy kochają Święta i cenią sobie czas spędzony w gronie rodziny. Są przywiązani do tradycji i bożonarodzeniowych symboli. Wśród nich nie brakuje jednak tych, dla których cała ta otoczka staje się przytłaczająca, a wyjątkowość tego czasu przereklamowana. Dlatego też coraz częściej podejmują decyzję o spędzeniu Bożego Narodzenia w ciepłych krajach. Sprawdzamy, jakie są najpopularniejsze kierunki świąteczne 2018!

Czytaj więcej
Tajlandia
2018.11.07  •  Podróże
Tajlandia: kiedy jechać do Tajlandii, gdzie się zatrzymać, na co się zaszczepić?

Tajlandia od lat bije rekordy popularności. Polacy tłumnie wybierają ten rejon Azji Południowo-Wschodniej nie tylko ze względu na rajskie widoki, ale także stosunkowo niski koszt takiego wyjazdu. Docelowym punktem takiej wyprawy, jak i popularnym portem tranzytowym, jest Bangkok. Tajlandia ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. To, w jaki sposób będziemy ją odkrywać i za jakie pieniądze, zależy od nas samych.

Czytaj więcej