Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Ubezpieczenie na zimowy wyjazd za granicę – czy to wliczone w cenę wyjazdu będzie wystarczające?

Ferie zimowe to dobra okazja, żeby odpocząć razem z rodziną. Część z naszych rodaków wybiera krótki urlop na zagranicznych stokach. Nierzadko taki wyjazd jest organizowany przez biuro podróży. Czy ubezpieczenie, które jest wliczone w cenę wycieczki, jest wystarczające? A może warto poszukać dodatkowej polisy?

ubezpieczenie za odwołany lot - koronawirus
Ubezpieczenie za odwołany lot i wyjazd z powodu koronawirusa. Czy i kiedy zadziała ubezpieczenie?

W związku z ogłoszoną przez WHO pandemią koronawirusa, Główny Inspektorat Sanitarny zaleca m.in. zrezygnowanie z podróżowania. Wybrani przewoźnicy już zaprzestali obsługi lotów w konkretnych kierunkach, a wszystko wskazuje na to, że odwołanych lotów będzie więcej. Dodatkowo realnym wydaje się scenariusz dotyczący zamknięcia portów lotniczych.

Last minute vs first minute
Wakacje first minute vs wakacje last minute: co przemawia na Twoją korzyść?

Większość z nas jest na etapie przygotowań do ferii zimowych, ale… Jest jedno ale - nawet teraz, gdy w głowie nam przerwa zimowa, niektórzy z nas planują już wakacje na plaży. Pozostaje odwieczne pytanie: czekać na ostatnią chwilę i czatować na last minute czy łapać jednak first minute?

Narty we Włoszech
Gdzie na narty? Włochy – najpopularniejsze stoki, skipassy i porady dla narciarzy

Planujesz zimowy wypad do Włoch? Chcesz poszusować na stoku? Zastanawiasz z czym to się je? Ano jeść można z dojazdem własnym albo przelotem. Jeść można na bogato i modnie, a można w spokoju i na niezatłoczonych stokach. Można w Alpach, a można w Dolomitach. Opcji jest dużo, a my postaramy się je nieco przybliżyć. Sprawdź, jakie porady mamy dla Ciebie w temacie "narty - Włochy".

Ubezpieczenie lotu
Ubezpieczenie lotu: czy warto kupić ubezpieczenie na podróż samolotem?

Istnieje szereg przyczyn, dla których warto zainteresować się tematem wcześniejszego ubezpieczenia lotu bądź podróży samolotowej. Od wypadków losowych, które uniemożliwiają nam wzięcie udziału w zaplanowanym z wyprzedzeniem wyjeździe, przez opóźnienia lotów, po ich odwołanie przez przewoźnika. Sprawdzamy, czy warto zdecydować się na ubezpieczenie lotu!

bankructwo biura podróży
Bankructwo biura podróży – jak się przed nim uchronić?

Planujesz wyjazd z biurem podróży? Masz już wybrany kierunek wakacji? Pozostaje tylko podjęcie decyzji związanej z wyborem konkretnej agencji. Sprawdziliśmy, jak zweryfikować touroperatora i co zrobić w przypadku, kiedy bankructwo biura podróży staje się faktem!

Skargi polskich turystów
“Patriotyczne Ubezpieczenie od Braku Polskości” antidotum na najbardziej kuriozalne skargi polskich turystów?

Koniec sezonu urlopowego stał się faktem. Jedyne, co nam zostało, to piękne wspomnienia z wakacji. Te, jak się jednak okazuje, nie zawsze są takie kolorowe. Ubarwić szarą rzeczywistość mogą jednak skargi polskich turystów składane do biur podróży. Opóźniony lot czy zakwaterowanie w pokoju o niższym standardzie, to pikuś… Jakie są najbardziej kuriozalne skargi turystów?

jazda na nartach po alkoholu
Jazda na nartach po alkoholu – co nam grozi?

Osoby wsiadające za kierownicę pod wpływem alkoholu narażają nie tylko zdrowie i życie swoje i innych, ale też muszą być przygotowani na konsekwencje prawne. Wiedza ta jest bardzo powszechna, a z takimi osobami walczy się za pomocą najróżniejszych kampanii społecznych. Jednak jak to jest w przypadku, gdy podczas zimowych szaleństw osoba jeżdżąca na nartach najpierw spożyje alkohol? Sprawdzamy!

Kierunki świąteczne 2018
TOP 5 kierunków na Święta: gdzie Polacy spędzą Boże Narodzenie 2018?

Polacy kochają Święta i cenią sobie czas spędzony w gronie rodziny. Są przywiązani do tradycji i bożonarodzeniowych symboli. Wśród nich nie brakuje jednak tych, dla których cała ta otoczka staje się przytłaczająca, a wyjątkowość tego czasu przereklamowana. Dlatego też coraz częściej podejmują decyzję o spędzeniu Bożego Narodzenia w ciepłych krajach. Sprawdzamy, jakie są najpopularniejsze kierunki świąteczne 2018!

Tajlandia
Tajlandia: kiedy jechać do Tajlandii, gdzie się zatrzymać, na co się zaszczepić?

Tajlandia od lat bije rekordy popularności. Polacy tłumnie wybierają ten rejon Azji Południowo-Wschodniej nie tylko ze względu na rajskie widoki, ale także stosunkowo niski koszt takiego wyjazdu. Docelowym punktem takiej wyprawy, jak i popularnym portem tranzytowym, jest Bangkok. Tajlandia ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. To, w jaki sposób będziemy ją odkrywać i za jakie pieniądze, zależy od nas samych.

pzu szlaki bez granic
Ubezpieczenie górskie PZU „Szlaki bez granic”

Ubezpieczenie turystyczne w góry? Koniecznie! Co prawda w Polsce za ratownictwo nie trzeba płacić, ale już u naszych sąsiadów sprawa wygląda inaczej. Nieważne czy wybierasz się w Alpy czy w Dolomity, czy będziesz jeździł na nartach czy podziwiał krajobrazy, ubezpieczenie trzeba mieć. Co oferuje PZU w ramach oferty ubezpieczenia górskiego "Szlaki bez granic"?

Narty we Włoszech
Narty we Włoszech: co, gdzie, kiedy? Poradnik dla narciarza

Włochy, Alpy czy Szwajcaria? Gdzie na narty? Amatorzy sportów zimowych od lat zadają sobie to samo pytanie. Okazuje się, że większość Polaków decyzję już podjęła i w nadchodzącym sezonie szusować będzie… No właśnie – gdzie? Choć alpejskie szczyty cieszą się wielką popularnością wśród narciarzy, to właśnie Włochy okazały się najpopularniejszym kierunkiem na narty w sezonie 2018/2019.