Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Jak ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot?

Czy za każdy opóźniony lub odwołany lot pasażer może starać się o odszkodowanie? Czy każda linia dyktuje swoje warunki, a może istnieją rozporządzenia, które dotyczą każdego powietrznego rejsu? Jak domagać się swoich praw i kiedy będą obowiązywać roszczenia odszkodowawcze? Sprawdźmy to!

Obowiązkowe ubezpieczenie Włochy narty 2022
Wybierasz się na narty do Włoch? Nie zapomnij o obowiązkowym ubezpieczeniu!

Od 1 stycznia 2022 r. we Włoszech zaczyna obowiązywać ubezpieczenie narciarskie, które dotyczyć będzie zarówno miejscowych, jak i turystów. Brak polisy będzie oznaczać karę w wysokości od 100 do 150 euro, a w niektórych przypadkach także utraty skipassu — karnetu, który uprawnia do korzystania z wyciągów oraz wejścia na stok. Dowiedz się nieco więcej o obowiązkowym ubezpieczeniu oraz dostępnych na rynku polisach!

Co obejmuje EKUZ? Czy EKUZ wystarczy na zagraniczny wyjazd?

Nim wybierzesz się w zagraniczną podróż, sprawdź, jaki zakres opieki medycznej gwarantuje Ci EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Czy wszystkie świadczenia medyczne za granicą sfinansuje NFZ? Niekoniecznie. W wybranych przypadkach wystarczy EKUZ. W innych sytuacjach może jednak okazać się, że potrzebna nam będzie indywidualna polisa turystyczna dopasowana do naszych potrzeb i oczekiwań.

Ubezpieczenia turystyczne – które obejmują skutki koronawirusa?

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce większość lotów została wstrzymana. Zostały także zamknięte granice wielu państw na świecie. Jednak, gdy tylko sytuacja się unormuje, znów będziemy ruszać w podróże - czy to zawodowe, czy rodzinne.

6 nieoczywistych miejsc na zimowe wyjazdy

Dokąd wybrać się na ferie z rodziną lub zimowy wypad ze znajomymi? Biura podróży oferują nam przede wszystkim narciarskie wyjazdy w polskie góry lub austriackie i włoskie stoki. Popularne są też wyjazdy do europejskich stolic. Co jednak wybrać, jeśli nie chcemy jechać tam gdzie wszyscy i szukamy nieoczywistych miejsc na zimowe wypady?

Słowacja - poradnik dla kierowcy
Wyjazd na Słowację: raj nie tylko dla narciarzy

Słowacja kojarzy Wam się głównie z zimowymi wypadami na narty albo jako trasa dojazdowa na Bałkany lub na weekendowy wypad do Budapesztu? Ten niewielki kraj ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko dobrą infrastrukturę narciarską i autostrady prowadzące na południe. Więc na co czekać? Jeśli planujesz wyjazd na Słowację, zapoznaj się z naszym mini przewodnikiem!

Ferie zimowych 2020
Ferie zimowe 2020 – terminy ferii zimowych

7 stycznia 2020 w polskich szkołach zakończyła się rekordowo długa przerwa świąteczna. Po dwóch tygodniach odpoczynku od nauki dzieci i młodzież wróciły do placówek, by w kręgu kaganka oświaty doczekać jakże upragnionych ferii zimowych. Kiedy wypoczywają młodzi w poszczególnych województwach? Spisaliśmy dla Was terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach!

Ubezpieczenie na ferie – koszt, co warto wiedzieć?

Już niedługo pierwsi uczniowie wyjadą na ferie zimowe. Część z nich będzie spędzała je aktywnie. W takich przypadkach warto kupić ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego jest ono istotne? Ile kosztuje ubezpieczenie na ferie i co jeszcze warto wiedzieć?

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie – gdzie jechać?

Jarmarki Bożonarodzeniowe to tradycja żywa w Europie od wieków. Każdego roku przyciągają tłumy turystów, którzy spragnieni są świątecznej atmosfery. Sprawdziliśmy, gdzie warto jechać w 2019 roku, aby poczuć magiczny klimat Świąt!

Ciepłe kraje zimą
Ciepłe kraje zimą: gdzie jechać? My podpowiadamy, Wy wybieracie

Zima to doskonały czas na wakacje! Nie udało się w lipcu? Nie wyszło w sierpniu, wrzesień minął nie wiadomo kiedy, a urlop wciąż niewykorzystany? A więc czas najwyższy zaplanować podróż, która skutecznie naładuje baterie organizmu na następnych kilka miesięcy. My podpowiadamy jakie ciepłe kraje zimą wybrać, Wy wybieracie.

Ubezpieczenie do Turcji
Ubezpieczenie turystyczne do Turcji: co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Ubezpieczenie do Turcji – kwestia tak oczywista, że często w ogóle się nad nią nie zastanawiamy. Planując wakacje na Riwierze Tureckiej udajemy się do biura podróży, decydujemy na konkretną ofertę i już możemy pakować walizki. Ubezpieczenie dostajemy w pakiecie. Ale uwaga – ubezpieczenie turystyczne oferowane przez biuro może okazać się niewystarczające. Jak wybrać ubezpieczenie do Turcji i na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie na Chorwację
Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji: wszystko, co musisz wiedzieć!

Jednym z kierunków, który co roku znajduje się w wakacyjnym TOP 10 wśród Polaków jest oczywiście Chorwacja. Równie chętnie wybieramy się tam z biurem podróży, co na własną rękę. Ale i w jednym i drugim przypadku niezbędne będzie ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji. Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać? Jaki jest koszt wczasów w Chorwacji?