Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Jak działa Certyfikat Najemcy?
2022.08.12  •  Dom
Szukasz mieszkania? Zadbaj o Certyfikat Najemcy. Twoja wartość na rynku nieruchomości wzrośnie!

Gdy szukasz mieszkania do wynajęcia, zwykle drobiazgi – z pozoru nieistotne – decydują o sukcesie bądź porażce. Wyglądasz zbyt młodo? Błąd. A może zbyt oryginalnie się ubierasz? Też błąd. Jesteś studentem? Tym gorzej. Zarabiasz i nie chcesz pokazać umowy z pracodawcą? Podejrzane. Masz żonę i dziecko? Pewnie następne w drodze. Jesteś singlem? Na pewno wyłącznie imprezy Ci w głowie.

Czytaj więcej
Poznaj Certyfikat Najemcy
2022.08.12  •  Dom
Niesolidny najemca, zniszczenia w mieszkaniu? Jest metoda na lokatorów!

Polski rynek nieruchomości to przynajmniej trzy typy wynajmujących. Pierwszy ma szczęście – mieszkanie szybko się wynajmuje, a lokatorzy o nie dbają i płacą w terminie. Drugi trafia na ludzi, którzy mają problemy z dotrzymaniem terminów płatności, nie dbają o sprzęt i meble ani o czystość. Zwykle wyprowadzają się w pośpiechu i znikają bez śladu, zostawiając zniszczone mieszkanie i nieopłacone rachunki.

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24  •  Dom
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej
ubezpieczenie mieszkania
2019.04.12  •  Dom
Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia mieszkania

Kupiłeś nieruchomość i stoisz przed wyborem odpowiedniej polisy? A może chcesz przedłużyć swoje obecne ubezpieczenie mieszkania i nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź, jakich błędów nie popełnić, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto i należnie chronić swoje cztery kąty.Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia mieszkania mogą zniweczyć taką ochronę! Na co uważać?

Czytaj więcej
2018.12.12  •  Dom
Świąteczne zagrożenia: złodziej nie świętuje!

Święta już tuż tuż. Dokupujesz właśnie w pośpiechu ostatnie prezenty? Robisz duże świąteczne zakupy? Myślisz nad potrawami na wigilijny stół, albo planujesz wyjazd? A pomyślałeś o ubezpieczeniu mieszkania? Zastanawiasz się, czemu miałbyś zaprzątać sobie tym głowę akurat teraz? Święta to czas wielu zagrożeń dla Twojego domu. Najważniejsze z nich znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj więcej
Klucz za dług
2018.10.25  •  Dom
Kredyt hipoteczny z opcją „klucz za dług”: oddaj dom, pozbądź się długu

Masz dług? Nie masz długu. Masz mieszkanie? Nie masz mieszkania. Kredyt hipoteczny z opcją „klucz za dług” ma być ratunkiem dla osób, które nie są w stanie spłacić swojego zadłużenia. Komisja Nadzoru Finansowego chce, by osoby kupujące mieszkanie na kredyt, w przypadku problemów z jego spłatą, mogły rozliczyć się z bankiem przez oddanie mu nieruchomości.

Czytaj więcej
2018.08.30  •  Dom
Ubezpieczenie od uderzenia pioruna

Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące szczególnie narażone na występowanie gwałtownych burz z piorunami. Wyładowania atmosferyczne, silne opady oraz wiatr niosą za sobą potencjalne zagrożenie dla naszego mienia. Dlatego też w okresie letnim szerokim zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia majątkowe np. ubezpieczenie od uderzeń pioruna czy też ubezpieczenia domu na wypadek burzy. Jak to działa?

Czytaj więcej
2018.06.01  •  Dom
Czym jest kredyt hipoteczny? Wszystko co musisz wiedzieć o kredycie, zanim go weźmiesz!

Na rynku trwa boom na nieruchomości. Wiele z nich będzie finansowanych kredytem hipotecznym. Co to jest kredyt hipoteczny? Jak jest zabezpieczony i oprocentowany? Jakie koszty się z nim wiążą? Co koniecznie trzeba wiedzieć? Sprawdziliśmy!

Czytaj więcej
Ubezpieczenie mieszkania i domu
2018.04.10  •  Dom
Ubezpieczenie mieszkania i domu – jak wybrać? Gdzie kupić najkorzystniej? Poradnik Punkta

Szukasz ubezpieczenia mieszkania lub domu? Dowiedz się, jak działa ta polisa i o czym musisz pamiętać przy zakupie, aby Twój majątek był w 100% bezpieczny. Jeśli już zdecydowałeś się na zakup, pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą polisę.

Czytaj więcej
2018.03.20  •  Dom
Wymarzony dom – budować samodzielnie, czy kupić od dewelopera?

Własny dom z ogródkiem to marzenie wielu polskich rodzin. Wizja siebie na leżaku z filiżanką kawy i ulubioną książką jest niezwykle kusząca. Niestety to nie takie proste. Budowa domu to prawdziwe przedsięwzięcie – i z punktu widzenia logistyki, i z tego finansowego. Budować samodzielnie, czy kupić od developera?

Czytaj więcej