Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Jak działa Certyfikat Najemcy?
Szukasz mieszkania? Zadbaj o Certyfikat Najemcy. Twoja wartość na rynku nieruchomości wzrośnie!

Gdy szukasz mieszkania do wynajęcia, zwykle drobiazgi – z pozoru nieistotne – decydują o sukcesie bądź porażce. Wyglądasz zbyt młodo? Błąd. A może zbyt oryginalnie się ubierasz? Też błąd. Jesteś studentem? Tym gorzej. Zarabiasz i nie chcesz pokazać umowy z pracodawcą? Podejrzane. Masz żonę i dziecko? Pewnie następne w drodze. Jesteś singlem? Na pewno wyłącznie imprezy Ci w głowie.

Poznaj Certyfikat Najemcy
Niesolidny najemca, zniszczenia w mieszkaniu? Jest metoda na lokatorów!

Polski rynek nieruchomości to przynajmniej trzy typy wynajmujących. Pierwszy ma szczęście – mieszkanie szybko się wynajmuje, a lokatorzy o nie dbają i płacą w terminie. Drugi trafia na ludzi, którzy mają problemy z dotrzymaniem terminów płatności, nie dbają o sprzęt i meble ani o czystość. Zwykle wyprowadzają się w pośpiechu i znikają bez śladu, zostawiając zniszczone mieszkanie i nieopłacone rachunki.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

ubezpieczenie mieszkania
Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia mieszkania

Kupiłeś nieruchomość i stoisz przed wyborem odpowiedniej polisy? A może chcesz przedłużyć swoje obecne ubezpieczenie mieszkania i nie wiesz, na co się zdecydować? Sprawdź, jakich błędów nie popełnić, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto i należnie chronić swoje cztery kąty.Najczęściej popełniane błędy przy zakupie ubezpieczenia mieszkania mogą zniweczyć taką ochronę! Na co uważać?

Świąteczne zagrożenia: złodziej nie świętuje!

Święta już tuż tuż. Dokupujesz właśnie w pośpiechu ostatnie prezenty? Robisz duże świąteczne zakupy? Myślisz nad potrawami na wigilijny stół, albo planujesz wyjazd? A pomyślałeś o ubezpieczeniu mieszkania? Zastanawiasz się, czemu miałbyś zaprzątać sobie tym głowę akurat teraz? Święta to czas wielu zagrożeń dla Twojego domu. Najważniejsze z nich znajdziesz w naszym artykule.

Klucz za dług
Kredyt hipoteczny z opcją „klucz za dług”: oddaj dom, pozbądź się długu

Masz dług? Nie masz długu. Masz mieszkanie? Nie masz mieszkania. Kredyt hipoteczny z opcją „klucz za dług” ma być ratunkiem dla osób, które nie są w stanie spłacić swojego zadłużenia. Komisja Nadzoru Finansowego chce, by osoby kupujące mieszkanie na kredyt, w przypadku problemów z jego spłatą, mogły rozliczyć się z bankiem przez oddanie mu nieruchomości.

Ubezpieczenie od uderzenia pioruna

Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące szczególnie narażone na występowanie gwałtownych burz z piorunami. Wyładowania atmosferyczne, silne opady oraz wiatr niosą za sobą potencjalne zagrożenie dla naszego mienia. Dlatego też w okresie letnim szerokim zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia majątkowe np. ubezpieczenie od uderzeń pioruna czy też ubezpieczenia domu na wypadek burzy. Jak to działa?

Czym jest kredyt hipoteczny? Wszystko co musisz wiedzieć o kredycie, zanim go weźmiesz!

Na rynku trwa boom na nieruchomości. Wiele z nich będzie finansowanych kredytem hipotecznym. Co to jest kredyt hipoteczny? Jak jest zabezpieczony i oprocentowany? Jakie koszty się z nim wiążą? Co koniecznie trzeba wiedzieć? Sprawdziliśmy!

Ubezpieczenie mieszkania i domu
Ubezpieczenie mieszkania i domu – jak wybrać? Gdzie kupić najkorzystniej? Poradnik Punkta

Szukasz ubezpieczenia mieszkania lub domu? Dowiedz się, jak działa ta polisa i o czym musisz pamiętać przy zakupie, aby Twój majątek był w 100% bezpieczny. Jeśli już zdecydowałeś się na zakup, pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą polisę.

Wymarzony dom – budować samodzielnie, czy kupić od dewelopera?

Własny dom z ogródkiem to marzenie wielu polskich rodzin. Wizja siebie na leżaku z filiżanką kawy i ulubioną książką jest niezwykle kusząca. Niestety to nie takie proste. Budowa domu to prawdziwe przedsięwzięcie – i z punktu widzenia logistyki, i z tego finansowego. Budować samodzielnie, czy kupić od developera?

Jak kupić mieszkanie taniej – poradnik dla kupujących nieruchomość!

Zakup mieszkania to często inwestycja życia, która łączy się z kredytem na 30 lat. Cena metra kwadratowego w dużych miastach Polski przekracza znacznie średnią krajową. Zanim zdecydujemy się na własne mieszkanie, warto poznać wszystkie dostępne możliwości zakupu. Jak kupić mieszkanie taniej? Skorzystajcie z naszego poradnika. i poszukajcie korzystnych opcji!

Jak kupić mieszkanie? Poradnik krok po kroku!

Planujesz zakup mieszkania? Nie wiesz od czego zacząć? Przeraża Cię ogrom formalności związanych z nabyciem nowego lokum? Niezależnie od tego, czy rozważasz kupno mieszkania od dewelopera czy też mieszkania z rynku wtórnego - jest parę kwestii, o których musisz pamiętać. Prezentujemy praktyczny poradnik jak kupić mieszkanie krok po kroku!